Harmonia

Harmonia poprzez uświadomienie

Warto dbać o swoje ciało, ale przy tym dobrze jest pamiętać o uświadamianiu siebie.
 
„Świadomość”
Wraz z pojawieniem się świadomości przychodzi koniec z utożsamianiem się, z myślami, emocjami – reakcjami. Nie chodzi tu o wyparcie się ich. Co to to nie! Wręcz przeciwnie, bo myśli, emocje, reakcje zostają rozpoznane, powinny być, bo wówczas następuje koniec utożsamiania się z nimi!
Wychwycenie myśli wywołujących zdenerwowanie, rozpacz, smutek, dreszcze, ból ciała, poczucie „mam dość” itp… pomogą nam w uzasadnieniu i wyjaśnieniu tego naszego rozdrażnienia. Uświadomienie sobie negatywnego stanu naszego wnętrza obudzi w nas świadomość!
Dzięki świadomości emocje, a nawet myśli ulegają depersonalizacji!
Cała Twoja osobista historia, która jest już historią, przeszłością, zlepkiem myśli i emocji staje się drugorzędna i wówczas schodzi z pierwszego planu twojej świadomości. Rodzi się „Ja”, które rozpoczyna odrzucanie, oczyszczanie z tego co zostało „zapisane” – przeżyte, a wywołujące zgryzotę, poczucie nieszczęścia.
Dla własnego dobra należy podjąć decyzję i rozpocząć pracę nad tym aby skończyć z tym ciągłym rozpamiętywaniem, przeżywaniem na nowo tego co było, co minęło!
„Zrozumienie” – to wyzwolenie. Zrozumienie pozwala naprawdę wybaczyć. A wraz z wybaczeniem następuje upadek Twojej tożsamości jako „ofiary” i narodzenie się prawdziwej siły – CIEBIE – Ty Jesteś!
Gdy przestaniesz dostrzegać i obwiniać mrok, wniesiesz światło! Stając się obecny, czyli świadomy – wybaczysz, a wtedy staniesz się wolnym człowiekiem i dzięki temu wypełnisz swoje przeznaczenie jakim jest jestestwo a będące celem istnienia!
Autor: Ewa Bukat
#alfazen
#masaż #ciało #relaks #zdrowie #dotyk #eliksir #uroda #piękno #siła #moc #wyzwolenie #euforia #energia #ukojenie #odprężenie #witalność #promocja #czasdlasiebie #endorfiny #świadomość #uświadamianie #pracanadsoba #psychika #rownowaga #harmonia

Dodaj komentarz