”Energetyzacja dotykiem”

”Energetyzacja dotykiem”#Harmonia to uosobienie ładu i symetrii, a człowiek żyjący w równowadze ciała, emocji i duszy potrafi zdziałać cuda. Wszyscy jesteśmy tak samo zbudowani, ale jedni są bardziej energetyczni a niektórzy ociężali. Ciało nasze jest swego rodzaju mapą pokazującą obszary na których następuje kumulacja różnego rodzaju #emocji nieprzeżytych, niewyzwolonych powodujących autentyczną deformację i schorzenia w określonych partiach #ciała, np. postawa „tors gladiatora” – oznacza nadmierne ambicje, przerost pragnień, albo „wiotkie nogi” – brak oparcia w sobie i ugruntowania się w rzeczywistości, tudzież tzw. „wdowi garb” – to kumulacja niewyzwolonego gniewu. Zatem żeby w pełni móc korzystać z dobrodziejstw i możliwości jakie daje ludzki #organizmu wskazane jest przywrócenie wewnętrznej #równowagi, wyzwolenie energii, pozbycie się cielesnych, #psychofizycznych blokad i emocjonalnych #zahamowań. Ludzki organizm można porównać do skały, na której każda silna emocja, wstrząs pozostawia pęknięcia mające wpływ na obecne funkcjonowanie i postawę. A taka deformacja w ciele jest wynikiem nagromadzenia się zgorzeli hamujących przepływ emocjonalny i energetyczny, które w konsekwencji uniemożliwiają ekspresję tłumionych uczuć wywołując szkodliwą dysharmonię. Aby mogło dojść do #zharmonizowania sylwetki i postawy ciała należy zniwelować dosłownie rozpracować w nim powstałe blokady, wszelkie złogi i udrożnić przepływ energetyczny po to by organizm mógł #sprawnie funkcjonować.Skutecznym sposobem na zrównoważenie organizmu są działania poprzez dotyk, który doenergetyzowuje ciało, a dzięki temu likwiduje #napięcia #mięśniowe, udrożnia przepływ w układzie krwionośnym i neurologicznym, likwiduje #ból wywołany stresem, a tym samym uruchamia procesy #zdrowienia. W efekcie poprzez #masaż osiąga się równowagę #bioenergetyczną, która jest zbawienna w skutkach. To idealnie ujmuje sentencja łacińska rzymskiego poety Juwenalisa “Mens sana in corpore sano” tzn. W zdrowym ciele, zdrowy duch.
Autor artykułu: Ewa Bukat (*Wykorzystując treść wskaż autora) #Alfazen #GabinetOdnowyBiologicznej #AlfazenMasażZdrowiaFotografia: pixabay afes

Harmonia

Harmonia poprzez uświadomienie

Warto dbać o swoje ciało, ale przy tym dobrze jest pamiętać o uświadamianiu siebie.
 
„Świadomość”
Wraz z pojawieniem się świadomości przychodzi koniec z utożsamianiem się, z myślami, emocjami – reakcjami. Nie chodzi tu o wyparcie się ich. Co to to nie! Wręcz przeciwnie, bo myśli, emocje, reakcje zostają rozpoznane, powinny być, bo wówczas następuje koniec utożsamiania się z nimi!
Wychwycenie myśli wywołujących zdenerwowanie, rozpacz, smutek, dreszcze, ból ciała, poczucie „mam dość” itp… pomogą nam w uzasadnieniu i wyjaśnieniu tego naszego rozdrażnienia. Uświadomienie sobie negatywnego stanu naszego wnętrza obudzi w nas świadomość!
Dzięki świadomości emocje, a nawet myśli ulegają depersonalizacji!
Cała Twoja osobista historia, która jest już historią, przeszłością, zlepkiem myśli i emocji staje się drugorzędna i wówczas schodzi z pierwszego planu twojej świadomości. Rodzi się „Ja”, które rozpoczyna odrzucanie, oczyszczanie z tego co zostało „zapisane” – przeżyte, a wywołujące zgryzotę, poczucie nieszczęścia.
Dla własnego dobra należy podjąć decyzję i rozpocząć pracę nad tym aby skończyć z tym ciągłym rozpamiętywaniem, przeżywaniem na nowo tego co było, co minęło!
„Zrozumienie” – to wyzwolenie. Zrozumienie pozwala naprawdę wybaczyć. A wraz z wybaczeniem następuje upadek Twojej tożsamości jako „ofiary” i narodzenie się prawdziwej siły – CIEBIE – Ty Jesteś!
Gdy przestaniesz dostrzegać i obwiniać mrok, wniesiesz światło! Stając się obecny, czyli świadomy – wybaczysz, a wtedy staniesz się wolnym człowiekiem i dzięki temu wypełnisz swoje przeznaczenie jakim jest jestestwo a będące celem istnienia!
Autor: Ewa Bukat
#alfazen
#masaż #ciało #relaks #zdrowie #dotyk #eliksir #uroda #piękno #siła #moc #wyzwolenie #euforia #energia #ukojenie #odprężenie #witalność #promocja #czasdlasiebie #endorfiny #świadomość #uświadamianie #pracanadsoba #psychika #rownowaga #harmonia